CS / EN
18.11.2005

Z Čech až na konec světa

Na základě dvoustranných jednání, která vedl Milan Malena, ústřední ředitel Státní veterinární správy ČR, se svým japonským protějškem, akceptuje i Země vycházejícího slunce dvě české laboratoře na vzteklinu. Ode dneška, 18. 11., totiž Japonsko zařazuje na svůj seznam laboratoří, jejichž výsledky uznávají, i naše dvě laboratoře na vyšetřování vztekliny, a to: Národní referenční laboratoř pro vzteklinu v Liberci a tu ve Státním veterinárním ústavu Praha.

Tyto dvě laboratoře, schválila EU na jaře a v létě po absolvování celé řady kruhových testů s tím, že mohou vydávat závazná potvrzení o úrovni protilátek proti vzteklině. To znamená, že ověřují účinnost vakcinace proti vzteklině, což ocení zejména cestující se psy, kočkami a fretkami do zemí, kde toto požadují. Nyní výsledky laboratoře v Liberci i Praze respektuje i Japonsko.

Informaci o zařazení na seznam Japonskem respektovaných laboratoří podepsal ředitel odboru zdraví zvířat japonského ministerstva zemědělství, lesů a rybolovu, pan Hirofumi Kugita.

Odkaz na původní článek