Potraviny

 

Sekce poskytuje informace z úředních kontrol produktů živočišného původu, které odráží plnění povinností provozovatelů potravinářských podniků a jsou důležité pro ochranu veřejného zdraví, zvláště pokud jde o zabezpečení zdravotní nezávadnosti a jakosti potravin a informace užitečné pro provozovatele potravinářských podniků.

Kontrola potravin

 

Zveřejněno: 17.05.2019

Výrobce kebabu z Prachaticka přepravoval více než tunu kuřecího masa v nevhodných podmínkách

 

Policisté na benzínové stanici v Českém Krumlově zajistili dvě dodávky mezi nimiž probíhala překládka více než šesti desítek přepravek chlazeného kuřecího masa. Při kontrole, kterou na místě provedli, veterinární inspektoři zjistili, že se jedná o maso neznámého původu, k němuž nemá přepravce žádné doklady.

 

Zveřejněno: 10.05.2019

V areálu SAPA bylo zlikvidováno více než 80 kg závadných potravin

 

Veterinární inspektoři společně s Policií ČR kontrolovali prodeje živočišných produktů v areálu SAPA v Praze – Libuši. Při jedné z kontrol zjistili, že prodejce skladoval a prodával více než 80 kg potravin neznámého původu.

 

Zveřejněno: 11.04.2019

Potraviny na trhu v Dejvicích a Zličíně měly problémy s teplotou a nebyly chráněné před kontaminací

 

Veterinární inspektoři SVS provedli kontrolu prodeje živočišných produktů na farmářských trzích v pražských Dejvicích a Zličíně.

 

Zveřejněno: 09.04.2019

Polské vozidlo přepravovalo neoznačená vejce

 

Inspektoři SVS z Libereckého kraje v pondělí večer ve spolupráci s celníky zadrželi zásilku 4680 neoznačených nebalených vajec.