CS / EN
15.12.2008

Poděkování

S blížícími se Vánoci a s končícím rokem považuje Státní veterinární správa ČR za vhodné poděkovat všem, kdo usilují o to, aby vše, co přijde na stůl, i ten vánoční a silvestrovský, bylo zdravotně nezávadné a dobré, a také těm, kdo mají skutečný zájem o pohodu zvířat, hospodářských, domácích i volně žijících.

Letošní rok, zdá se, zavdává k tomuto poděkování opravdu několik důvodů. Nevyskytl se žádný velký případ, kdy by bylo ohroženo zdraví lidí prostřednictvím potravin, chovatelům se podařilo zabránit zavlečení nebezpečných nákaz do chovů, zejména pokud šlo o ptačí chřipku. Pracovníkům státního veterinárního dozoru a soukromým veterinářům a chovatelům se podařilo provést mimořádně rozsáhlou akci – plošnou vakcinaci skotu ovcí a koz proti katarální horečce ovcí. Jsou tedy důvody ke spokojenosti. Však byla také Státní veterinární správa i oceněna jako jedna ze 100 nejlepších „firem“ v ČR.

Při této příležitosti bychom také chtěli poděkovat za spolupráci mimo jiné Ústřední komisi pro ochranu zvířat a samozřejmě i řadě nevládních organizací, které se věnují ochraně zvířat. Určitě je možné z řady ostatních jmenovat zejména Společnost pro zvířata, Nadaci na ochranu zvířat, ale třeba i První společnost za práva koček. Prakticky všem nevládním organizacím jsou zasílány i informace a tiskové zprávy ze SVS ČR. Zde je možná zajímavé uvést, že však existuje i jedna organizace, které byly informace zasílány ale nyní si zasílání výslovně nepřeje. Jsou to Děti Země, patrně ke svým postojům a rozhodování odborné informace nepotřebují…

Ale všem ostatním, kterým není veterinární problematika a pohoda zvířat lhostejná, si dovoluje Státní veterinární správa ČR poděkovat za spolupráci i trpělivost a popřát vše dobré.

Josef Duben, tisk. mluvčí SVS ČR

Odkaz na původní článek