Zveřejněno: 02.11.2017

Vítězem 11. ročníku soutěže „Pohár ústředního ředitele SVS“ jsou středoškoláci z Třebíče

 

Vítězem letošního ročníku vědomostní a dovednostní soutěže středních škol s veterinárním zaměřením „Pohár ústředního ředitele Státní veterinární správy“ jsou studenti Střední školy veterinární, zemědělské a zdravotnické z Třebíče. Vítězný tým převzal ve středu 1. listopadu 2017 ocenění z rukou ústředního ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda. Jednalo se již o jedenáctý ročník soutěže, které se letos zúčastnilo podobně jako loni deset čtyřčlenných týmů.

Soutěž se od 29. 10. do 1. 11. 2017, tak jako v předchozích letech, uskutečnila ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu Praha v Lysolajích. Letošního ročníku se kromě vítězné školy účastnili reprezentanti dalších devíti středních škol s veterinárním zaměřením, z toho dvou ze Slovenska. O stále rostoucím zájmu o soutěž svědčí fakt, že letošní nováček, studenti maturitního ročníku z Děčína, si museli účast mezi finálovou desítkou vybojovat v květnové baráži, v níž porazili kolegy maturanty z Brna.

„Velmi mě těší, že ve srovnání s předchozími ročníky úroveň opět vzrostla, zároveň roste prestiž soutěže mezi školami, kdy počet zájemců o účast již převyšuje maximální počet účastníků,“ uvedl ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.

Čtyřčlenná družstva studentů se postupně utkala ve čtyřech disciplínách. Letos jimi byly prezentace v českém i anglickém jazyce na téma „Kraj, město a škola, kde studuji“, písemný test znalostí a odborná část soutěže v laboratořích. Závěrečnou disciplínou byla opět prezentace, tentokrát na téma „Mé budoucí odborné zaměření a mé dosavadní veterinární vzděláni v praxi, s možností využití mé ročníkové práce nebo jiné veterinární činnosti“.

Soutěžící byli hodnoceni pětičlennou odbornou porotou. Její předsedkyní byla, tak jako v předchozích letech, Bohuslava Tremlová, děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. V rámci doprovodného vzdělávacího a společenského programu studenti absolvovali návštěvu pražské zoologické zahrady, kde si vyslechli zajímavou přednášku hlavního veterinárního lékaře Romana Vodičky. Kvůli odklízení škod, které v areálu pražské ZOO napáchala víkendová vichřice, se bohužel letos nemohla uskutečnit tradiční prohlídka ZOO.

Zvláštní cenu hodnotitelské komise za nejpozoruhodnější výkon jednotlivce obdržel Branislav Meliška, který reprezentoval školu ze slovenské Nitry. Porotu zaujal jak úrovní teoretických znalostí, tak praktických dovedností v laboratoři.

„Všem účastníkům tímto ještě jednou děkujeme, vítězům gratulujeme a těšíme se na příští ročník,“ uzavřel Semerád

 

Petr Vorlíček

tiskový mluvčí SVS

 

 


 

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

Zveřejněno: 17.05.2019

Výrobce kebabu z Prachaticka přepravoval více než tunu kuřecího masa v nevhodných podmínkách

 

Policisté na benzínové stanici v Českém Krumlově zajistili dvě dodávky mezi nimiž probíhala překládka více než šesti desítek přepravek chlazeného kuřecího masa. Při kontrole, kterou na místě provedli, veterinární inspektoři zjistili, že se jedná o maso neznámého původu, k němuž nemá přepravce žádné doklady.

 

Zveřejněno: 12.05.2019

SVS prezentuje svou činnost na Národní výstavě hospodářských zvířat

 

SVS se letos po dvou letech opět účastní Národní výstavy hospodářských zvířat, která se koná na brněnském výstavišti od 12. do 15. května. Vedle Národní výstavy na výstavišti souběžně proběhne také Veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a Národní výstava myslivosti. SVS představí svou činnost veřejnosti na stánku SVS umístěném v pavilonu P.

 

Zveřejněno: 10.05.2019

Výroční zpráva Státní veterinární správy za rok 2018

 

Výroční zpráva přináší detailní pohled na působnost a činnost Státní veterinární správy v roce 2018 a její součástí jsou také výsledky odborných činností úřadu za rok 2018.