Zveřejněno: 22.08.2018

Veterinární inspektoři na jihu Čech nařídili likvidaci 185 kg potravin

 

Pracovníci Celního úřadu pro Jihočeský kraj při své nedávné kontrole v Plané u Českých Budějovic zastavili vozidlo, přepravující potraviny živočišného původu. Jelikož řidič nepředložil ke kontrole průvodní doklady přepravovaného zboží a vozidlo nebylo uzpůsobeno k přepravě chlazených ani mražených potravin, přizvali celníci ke kontrole veterinární inspektory Krajské veterinární správy pro Jihočeský kraj (KVS). Zastavená dodávka převážela zejména kachní maso, krevety, chobotnice, škeble, sépie, křepelčí vejce s vyvinutými plody. Celkové váha všech potravin dosahovala takřka 185 kg. Vzhledem k tomu že nebyly dodrženy podmínky přepravy, stanovené platnými předpisy, veterinární inspektoři na místě znehodnotili a nařídili neškodnou likvidaci veškerého přepravovaného zboží v asanačním podniku.  

Řidič od chvíle, kdy zjistil, že živočišné produkty budou znehodnoceny, odmítl spolupráci a začal být agresivní, proto pracovníci Celní úřadu profesionálně a účinně zasáhli. Řidič rovněž odmítl podepsat záznam o zjištěných a nařízených opatřeních, kopii si však převzal. Doklad o předání k neškodnému odstranění živočišných produktů má být předložen KVS. Provozovateli přepravy za prokázané porušení platných předpisů může být ve správní řízení uložena pokuta až do výše 50 mil. Kč.

 

 


 

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

Zveřejněno: 17.05.2019

Výrobce kebabu z Prachaticka přepravoval více než tunu kuřecího masa v nevhodných podmínkách

 

Policisté na benzínové stanici v Českém Krumlově zajistili dvě dodávky mezi nimiž probíhala překládka více než šesti desítek přepravek chlazeného kuřecího masa. Při kontrole, kterou na místě provedli, veterinární inspektoři zjistili, že se jedná o maso neznámého původu, k němuž nemá přepravce žádné doklady.

 

Zveřejněno: 12.05.2019

SVS prezentuje svou činnost na Národní výstavě hospodářských zvířat

 

SVS se letos po dvou letech opět účastní Národní výstavy hospodářských zvířat, která se koná na brněnském výstavišti od 12. do 15. května. Vedle Národní výstavy na výstavišti souběžně proběhne také Veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a Národní výstava myslivosti. SVS představí svou činnost veřejnosti na stánku SVS umístěném v pavilonu P.

 

Zveřejněno: 10.05.2019

Výroční zpráva Státní veterinární správy za rok 2018

 

Výroční zpráva přináší detailní pohled na působnost a činnost Státní veterinární správy v roce 2018 a její součástí jsou také výsledky odborných činností úřadu za rok 2018.