Zveřejněno: 22.08.2018

Veterinární inspektoři na jihu Čech nařídili likvidaci 185 kg potravin

 

Pracovníci Celního úřadu pro Jihočeský kraj při své nedávné kontrole v Plané u Českých Budějovic zastavili vozidlo, přepravující potraviny živočišného původu. Jelikož řidič nepředložil ke kontrole průvodní doklady přepravovaného zboží a vozidlo nebylo uzpůsobeno k přepravě chlazených ani mražených potravin, přizvali celníci ke kontrole veterinární inspektory Krajské veterinární správy pro Jihočeský kraj (KVS). Zastavená dodávka převážela zejména kachní maso, krevety, chobotnice, škeble, sépie, křepelčí vejce s vyvinutými plody. Celkové váha všech potravin dosahovala takřka 185 kg. Vzhledem k tomu že nebyly dodrženy podmínky přepravy, stanovené platnými předpisy, veterinární inspektoři na místě znehodnotili a nařídili neškodnou likvidaci veškerého přepravovaného zboží v asanačním podniku.  

Řidič od chvíle, kdy zjistil, že živočišné produkty budou znehodnoceny, odmítl spolupráci a začal být agresivní, proto pracovníci Celní úřadu profesionálně a účinně zasáhli. Řidič rovněž odmítl podepsat záznam o zjištěných a nařízených opatřeních, kopii si však převzal. Doklad o předání k neškodnému odstranění živočišných produktů má být předložen KVS. Provozovateli přepravy za prokázané porušení platných předpisů může být ve správní řízení uložena pokuta až do výše 50 mil. Kč.

 

 


 

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

Zveřejněno: 22.07.2019

Deset pravidel Světové zdravotnické organizace (WHO) k zabezpečování zdravotní nezávadnosti potravin

 

SVS doporučuje k zabezpečení zdravotní nezávadnosti potravin dodržování 10 jednoduchých pravidel naformulovaných WHO.

 

Zveřejněno: 17.07.2019

Dodávka na jihu Čech vezla v nevyhovujících podmínkách čtvrt tuny masa a masných výrobků

 

Veterinární inspektoři z Jihočeského kraje byli tamními celníky v závěru minulého týdne přizváni ke kontrole dodávky přepravující potraviny. Při společné kontrole provedené na parkovišti na okraji Tábora bylo zjištěno, že vozidlo přepravovalo v nevyhovujících podmínkách čtvrt tuny masa a masných výrobků.

 

Zveřejněno: 15.07.2019

SVS stahuje z trhu uzené šproty v oleji, mohou obsahovat úlomky kovu

 

SVS nařídila stáhnout z preventivních důvodů z prodeje šarži více než 24.000 konzerv uzených šprotů v oleji od lotyšského výrobce. Důvodem je nález úlomku kovu v jedné z konzerv spotřebitelem v České republice.