Zveřejněno: 22.11.2017

V rámci projektu “Máme rádi zvířata“ SVS navštívila přes 200 školek

 

V rámci vzdělávacího projektu „Máme rádi zvířata“ v průběhu měsíce října uskutečnili úřední veterinární lékaři 256 přednášek v celkem 212 mateřských školách a celkový počet „proškolených“ předškoláků se vyšplhal přes 6 tisíc. Uvedená čísla ilustrují skutečně velký zájem mateřských škol o tento projekt. V jeho rámci děti z mateřských školek získaly od úředních veterinárních lékařů zábavnou a hravou formou informace o domácích i volně žijících zvířatech a rovněž o zásadách správného chování k živým tvorům a zodpovědné péči o ně. Celou akci zajišťovali vlastními silami pracovníci Státní veterinární správy (SVS).

Součástí projektu je také soutěž o nejhezčí dětský obrázek se zvířecí tématikou, kdy se právě v současnosti rozhoduje o výběru nejlepšího díla. Do soutěže se zapojilo takřka 50 školek. O vítězi bude jasno začátkem prosince, kdy se uskuteční slavnostní vyhlášení vítězné školky. Toho se zúčastní ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád, který vítězné školce předá vstupenky do pražské zoologické zahrady.

Vzhledem ke zmíněnému enormnímu zájmu o projekt „Máme rádi zvířata“ ze strany mateřských škol usiluje SVS o získání nutných finančních prostředku, aby se v příštím roce mohl uskutečnit další ročník osvětových návštěv a soutěže pro mateřské školy.

 


 

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

Zveřejněno: 18.09.2018

Africký mor prasat v ČR; aktuální informace ke dni 18. 9. 2018

 

V České republice potvrzen historicky první výskyt afrického moru prasat v populaci prasat divokých. Vyšetření prokázala nákazu u dvou kusů uhynulých divokých prasat na Zlínsku. V následujícím článku naleznete aktualizované informace o vývoji nákazové situaci a činnosti SVS v souvislosti s případem. Naleznete zde také důležité související dokumenty.

 

Zveřejněno: 17.09.2018

Prodej živočišných produktů neznámého původu v tržnici v Praze 10

 

Státní veterinární správa při kontrole za účasti Policie ČR v areálu velkotržnice An Dong v Praze 10 zjistila prodej zhruba 130 kilogramů živočišných produktů neznámého původu. Během akce byly zkontrolovány dvě prodejny, kde bylo zjištěno celkem 115 kg zmrazeného rybího masa, mušlí a krabů bez označení či s prošlým datem minimální trvanlivosti.

 

Zveřejněno:

Čína vyškrtla Českou republiku ze seznamu zemí s nebezpečím nemoci šílených krav

 

Česká republika (ČR) již nefiguruje na čínském seznamu zemí s nebezpečím tzv. nemoci šílených krav (BSE). Zástupci čínského Generálního ředitelství cel (GACC) to v minulém týdnu oznámili během bilaterálního jednání na Ministerstvu zemědělství (MZe).