Zveřejněno: 22.11.2017

V rámci projektu “Máme rádi zvířata“ SVS navštívila přes 200 školek

 

V rámci vzdělávacího projektu „Máme rádi zvířata“ v průběhu měsíce října uskutečnili úřední veterinární lékaři 256 přednášek v celkem 212 mateřských školách a celkový počet „proškolených“ předškoláků se vyšplhal přes 6 tisíc. Uvedená čísla ilustrují skutečně velký zájem mateřských škol o tento projekt. V jeho rámci děti z mateřských školek získaly od úředních veterinárních lékařů zábavnou a hravou formou informace o domácích i volně žijících zvířatech a rovněž o zásadách správného chování k živým tvorům a zodpovědné péči o ně. Celou akci zajišťovali vlastními silami pracovníci Státní veterinární správy (SVS).

Součástí projektu je také soutěž o nejhezčí dětský obrázek se zvířecí tématikou, kdy se právě v současnosti rozhoduje o výběru nejlepšího díla. Do soutěže se zapojilo takřka 50 školek. O vítězi bude jasno začátkem prosince, kdy se uskuteční slavnostní vyhlášení vítězné školky. Toho se zúčastní ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád, který vítězné školce předá vstupenky do pražské zoologické zahrady.

Vzhledem ke zmíněnému enormnímu zájmu o projekt „Máme rádi zvířata“ ze strany mateřských škol usiluje SVS o získání nutných finančních prostředku, aby se v příštím roce mohl uskutečnit další ročník osvětových návštěv a soutěže pro mateřské školy.

 


 

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

Zveřejněno: 12.12.2017

Africký mor prasat v ČR; aktuální informace ke dni 12.12.2017

 

V České republice potvrzen historicky první výskyt afrického moru prasat v populaci prasat divokých. Vyšetření prokázala nákazu u dvou kusů uhynulých divokých prasat na Zlínsku. V následujícím článku naleznete aktualizované informace o vývoji nákazové situaci a činnosti SVS v souvislosti s případem. Naleznete zde také důležité související dokumenty.

 

Zveřejněno:

Tři rozsáhlé kontrolní akce nezjistily zbytky pesticidů v produktech z českých chovů

 

Státní veterinární správa (SVS) letos postupně uskutečnila tři rozsáhlé kontrolní akce zaměřené na používání látek užívaných v chovech hospodářských zvířat proti hmyzu včetně vnějších parazitů. Důvodem pro uskutečnění těchto akcí byla i nedávná kauza se zbytky přípravku fipronil ve vejcích a vaječných výrobcích. Během akcí byly provedeny v několika desítkách chovů hospodářských zvířat…

 

Zveřejněno: 10.12.2017

Rusko částečně uvolnilo dovoz prasat a vepřových produktů z EU

 

Ruská federace informovala členské státy Evropské unie (EU), že obnovuje možnost dovozu plemenných prasat, genetického materiálu a vepřových produktů z celé EU včetně České republiky.