Zveřejněno: 22.11.2017

V rámci projektu “Máme rádi zvířata“ SVS navštívila přes 200 školek

 

V rámci vzdělávacího projektu „Máme rádi zvířata“ v průběhu měsíce října uskutečnili úřední veterinární lékaři 256 přednášek v celkem 212 mateřských školách a celkový počet „proškolených“ předškoláků se vyšplhal přes 6 tisíc. Uvedená čísla ilustrují skutečně velký zájem mateřských škol o tento projekt. V jeho rámci děti z mateřských školek získaly od úředních veterinárních lékařů zábavnou a hravou formou informace o domácích i volně žijících zvířatech a rovněž o zásadách správného chování k živým tvorům a zodpovědné péči o ně. Celou akci zajišťovali vlastními silami pracovníci Státní veterinární správy (SVS).

Součástí projektu je také soutěž o nejhezčí dětský obrázek se zvířecí tématikou, kdy se právě v současnosti rozhoduje o výběru nejlepšího díla. Do soutěže se zapojilo takřka 50 školek. O vítězi bude jasno začátkem prosince, kdy se uskuteční slavnostní vyhlášení vítězné školky. Toho se zúčastní ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád, který vítězné školce předá vstupenky do pražské zoologické zahrady.

Vzhledem ke zmíněnému enormnímu zájmu o projekt „Máme rádi zvířata“ ze strany mateřských škol usiluje SVS o získání nutných finančních prostředku, aby se v příštím roce mohl uskutečnit další ročník osvětových návštěv a soutěže pro mateřské školy.

 


 

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

Zveřejněno: 18.06.2018

Africký mor prasat v ČR; aktuální informace ke dni 18. 6. 2018

 

V České republice potvrzen historicky první výskyt afrického moru prasat v populaci prasat divokých. Vyšetření prokázala nákazu u dvou kusů uhynulých divokých prasat na Zlínsku. V následujícím článku naleznete aktualizované informace o vývoji nákazové situaci a činnosti SVS v souvislosti s případem. Naleznete zde také důležité související dokumenty.

 

Zveřejněno:

Školky se mohou hlásit do druhého ročníku projektu „Máme rádi zvířata“

 

Mateřské školy, které mají zájem se v nadcházejícím školním roce zúčastnit druhého ročníku projektu „Máme rádi zvířata“, se mohou hlásit prostřednictvím k tomu určeného formuláře umístěného na webu SVS.

 

Zveřejněno: 07.06.2018

Kvůli vysokým teplotám upozorňuje SVS na dodržování pravidel zaručujících pohodu zvířat

 

Vzhledem k aktuálnímu vývoji počasí Státní veterinární správa (SVS) připomíná důležité zásady, které musí chovatelé hospodářských i zájmových zvířat dodržovat. Horké dny mohou totiž negativně ovlivnit pohodu a zdraví zvířat. V současném období by měli chovatelé věnovat zvýšenou pozornost především odpovídajícímu napájení, chlazení a větrání.