Zveřejněno: 22.11.2017

V rámci projektu “Máme rádi zvířata“ SVS navštívila přes 200 školek

 

V rámci vzdělávacího projektu „Máme rádi zvířata“ v průběhu měsíce října uskutečnili úřední veterinární lékaři 256 přednášek v celkem 212 mateřských školách a celkový počet „proškolených“ předškoláků se vyšplhal přes 6 tisíc. Uvedená čísla ilustrují skutečně velký zájem mateřských škol o tento projekt. V jeho rámci děti z mateřských školek získaly od úředních veterinárních lékařů zábavnou a hravou formou informace o domácích i volně žijících zvířatech a rovněž o zásadách správného chování k živým tvorům a zodpovědné péči o ně. Celou akci zajišťovali vlastními silami pracovníci Státní veterinární správy (SVS).

Součástí projektu je také soutěž o nejhezčí dětský obrázek se zvířecí tématikou, kdy se právě v současnosti rozhoduje o výběru nejlepšího díla. Do soutěže se zapojilo takřka 50 školek. O vítězi bude jasno začátkem prosince, kdy se uskuteční slavnostní vyhlášení vítězné školky. Toho se zúčastní ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád, který vítězné školce předá vstupenky do pražské zoologické zahrady.

Vzhledem ke zmíněnému enormnímu zájmu o projekt „Máme rádi zvířata“ ze strany mateřských škol usiluje SVS o získání nutných finančních prostředku, aby se v příštím roce mohl uskutečnit další ročník osvětových návštěv a soutěže pro mateřské školy.

 


 

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

Zveřejněno: 23.02.2018

Africký mor prasat v ČR; aktuální informace ke dni 22.2.2018

 

V České republice potvrzen historicky první výskyt afrického moru prasat v populaci prasat divokých. Vyšetření prokázala nákazu u dvou kusů uhynulých divokých prasat na Zlínsku. V následujícím článku naleznete aktualizované informace o vývoji nákazové situaci a činnosti SVS v souvislosti s případem. Naleznete zde také důležité související dokumenty.

 

Zveřejněno:

KVS pro Liberecký kraj se ohlédla za svou činností v roce 2017

 

Rok 2017 byl pro Krajskou veterinární správu pro Liberecký kraj (KVS) velmi náročným. V oblasti nákaz se po dlouhých letech na území kraje objevila ohniska vysoce patogenní ptačí chřipky, likvidovalo se několik ohnisek moru včelího plodu, vyskytla se trichinelóza u divokého prasete a jezevce ve Frýdlantském výběžku a navíc úřední veterinární lékaři v průběhu roku řešili i několik závažných…

 

Zveřejněno:

Činnost Krajské veterinární správy pro Plzeňský kraj v roce 2017

 

Krajská veterinární správa pro Plzeňský kraj (KVSP) v loňském roce řešila mezi závažnými nákazami mj. výskyt ptačí chřipky, tularemii u uhynulého zajíce a atypickou klusavku u ovcí. V oblasti dobrých životních podmínek a pohody zvířat provedli úřední veterinární lékaři cca 400 plánovaných a neplánovaných kontrol. V oblasti hygieny potravin se KVSP v rámci mimořádných akcí zaměřila na kontroly kebabů…