Zveřejněno: 23.09.2016

SVS při společné kontrole s Policií zajistila v nelegálním skladu v tržnici SAPA přes 35 tun živočišných produktů

 

Státní veterinární správa při společné kontrole s Policií ČR odhalila v areálu tržnice SAPA v Praze- Libuši nelegální sklad potravin živočišného původu. Při kontrole zajistila více než 35 tun hluboce zmrazeného drůbežího masa a produktů rybolovu a zakázala jejich uvádění na trh. Provozovateli hrozí za nepovolené skladování živočišných produktů pokuta až do výše jednoho milionu korun. Jednalo se již o čtvrtý nález neschváleného skladu na území hlavního města Prahy od letošního července, z toho druhý v areálu SAPA.

Při šetření případu bylo úředními veterinárními lékaři prokázáno, že zmrazené maso z tohoto neschváleného zařízení bylo distribuováno do stravovacích zařízení. Živočišné produkty z neschváleného zařízení představují potenciální riziko pro jejich spotřebitele. Při provozování neschváleného skladu není zaručeno dodržování platné legislativy, zejména skladovacích podmínek, dodržování správné hygienické praxe a systémů založených na analýze nebezpečí (tzv. HACCP) či plnění požadavků na personál z hlediska odbornosti a zdravotního stavu.

Ve čtyřech výše zmíněných nelegálních skladech na území Prahy bylo postupně během letošního léta zakázáno uvádět do oběhu celkem 53 tun živočišných produktů. Ve všech případech byli provozovateli skladů cizinci.

Jedná se již o několikátý letošní případ závažného porušení legislativy zjištěný v areálu SAPA. Například v červnu SVS v tiskové zprávě informovala o zadržené zásilce smyslově změněného masa. Kontroly tržnice SAPA jsou letos prováděny častěji než v předchozích letech a to především na základě podnětů Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy.

V tomto roce provedla SVS v areálu SAPA dosud osm kontrol. Na základě prohřešků zjištěných při těchto kontrolách byly uděleny pokuty ve výši takřka 200 000 Kč. V některých případech správní řízení nejsou dosud uzavřena, dá se tedy předpokládat, že výsledná částka ještě vzroste.

 

Mgr. Petr Pejchal

tiskový mluvčí SVS

 

 

dsc02786

dsc02791


 

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

Zveřejněno: 17.05.2019

Výrobce kebabu z Prachaticka přepravoval více než tunu kuřecího masa v nevhodných podmínkách

 

Policisté na benzínové stanici v Českém Krumlově zajistili dvě dodávky mezi nimiž probíhala překládka více než šesti desítek přepravek chlazeného kuřecího masa. Při kontrole, kterou na místě provedli, veterinární inspektoři zjistili, že se jedná o maso neznámého původu, k němuž nemá přepravce žádné doklady.

 

Zveřejněno: 12.05.2019

SVS prezentuje svou činnost na Národní výstavě hospodářských zvířat

 

SVS se letos po dvou letech opět účastní Národní výstavy hospodářských zvířat, která se koná na brněnském výstavišti od 12. do 15. května. Vedle Národní výstavy na výstavišti souběžně proběhne také Veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a Národní výstava myslivosti. SVS představí svou činnost veřejnosti na stánku SVS umístěném v pavilonu P.

 

Zveřejněno: 10.05.2019

Výroční zpráva Státní veterinární správy za rok 2018

 

Výroční zpráva přináší detailní pohled na působnost a činnost Státní veterinární správy v roce 2018 a její součástí jsou také výsledky odborných činností úřadu za rok 2018.