CS / EN
24.04.2023

SVS prezentuje svou činnost na Národní výstavě hospodářských zvířat

Stání veterinární správa (SVS) se opět účastní Národní výstavy hospodářských zvířat, která se koná na brněnském výstavišti od 22. do 26. 4. Vedle Národní výstavy na výstavišti probíhá také Veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a Národní výstava myslivosti. SVS průřezově prezentuje svou činnost veřejnosti na stánku SVS umístěném v pavilonu P, který je součástí expozice ministerstva zemědělství.

Souběžně se zmíněnými akcemi se 25. 4. 2023 koná Středoevropský veterinární kongres, který se zaměří především na veterinární legislativu a také na welfare a biobezpečnost v chovech zvířat. SVS představí na veterinárním kongresu aktuální nákazovou situaci a odprezentuje zprávu o českém předsednictví v Radě EU v loňském druhém pololetí.

Na Národní výstavě hospodářských zvířat mají návštěvníci možnost vidět rekordní počet hospodářských zvířat. Chovatelé přivezli zhruba tisíc hospodářských zvířat, především skot, prasata, ovce, kozy a koně. Nejdůležitější částí doprovodného programu výstavy jsou tradičně šampionáty a soutěžní přehlídky.

 

Petr Vorlíček

tiskový mluvčí SVS

Odkaz na původní článek