Zveřejněno: 24.09.2018

SVS představila na jednání OIE základní opatření při úspěšném řešení AMP

 

V uplynulém týdnu proběhla v gruzínském Tbilisi 28. Konference OIE (Světové organizace pro zdraví zvířat) pro Evropu, které se rovněž účastnili zástupci Státní veterinární správy (SVS) z České republiky. Součástí letošní konference byla mimo jiné panelová diskuse zaměřená na několik veterinárních témat, například na ptačí chřipku, africký mor prasat (AMP), vzteklinu, mor malých přežvýkavců, ale také na biologickou bezpečnost nebo dobré životní podmínky zvířat.

Není náhodou, že se česká delegace vedená ústředním ředitelem SVS Zbyňkem Semerádem, detailně věnovala ve svém příspěvku eradikaci AMP, který se od loňského června v ČR vyskytuje. Zástupci SVS kolegům v OIE detailně vysvětlili přístup a použité nástroje, které napomáhají k likvidaci této nákazy. Právě aplikace některých alternativních opatření, která nebyla v podobné situaci uplatněna v jiných státech, zajistila omezení lokalizace nákazy na Zlínsko, což je z mezinárodního hlediska jedinečné. Mezi velmi účinná patřil a patří sběr a likvidace kadáverů, instalace elektrických a pachových ohradníků, zanechaná nesklizená pole nebo regulace lovu a odlov divočáků policejními odstřelovači. Součástí prezentované problematiky AMP bylo rovněž zhotovení plakátu (posteru), který nejdůležitější opatření a nástroje popisoval a ilustroval.

 

Poster ASF (1,7 MB)

 

 


 

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

Zveřejněno: 17.05.2019

Výrobce kebabu z Prachaticka přepravoval více než tunu kuřecího masa v nevhodných podmínkách

 

Policisté na benzínové stanici v Českém Krumlově zajistili dvě dodávky mezi nimiž probíhala překládka více než šesti desítek přepravek chlazeného kuřecího masa. Při kontrole, kterou na místě provedli, veterinární inspektoři zjistili, že se jedná o maso neznámého původu, k němuž nemá přepravce žádné doklady.

 

Zveřejněno: 12.05.2019

SVS prezentuje svou činnost na Národní výstavě hospodářských zvířat

 

SVS se letos po dvou letech opět účastní Národní výstavy hospodářských zvířat, která se koná na brněnském výstavišti od 12. do 15. května. Vedle Národní výstavy na výstavišti souběžně proběhne také Veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a Národní výstava myslivosti. SVS představí svou činnost veřejnosti na stánku SVS umístěném v pavilonu P.

 

Zveřejněno: 10.05.2019

Výroční zpráva Státní veterinární správy za rok 2018

 

Výroční zpráva přináší detailní pohled na působnost a činnost Státní veterinární správy v roce 2018 a její součástí jsou také výsledky odborných činností úřadu za rok 2018.