Zveřejněno: 28.12.2016

Kontrola Farmářského trhu v Říčanech

 

Dne 19.11.2016 byla provedena inspektory Krajské veterinární správy Státní veterinární správy pro Středočeský kraj kontrola Farmářského trhu na náměstí v Říčanech.

Při kontrole byl zjištěn prodej masných a mléčných výrobků – (konkrétně uzený hovězí jazyk, uzené panenky, delibok, Šandova slanina, uzená kachní prsa, škvarky, ořechová klobása, máslový špek, tyrolská klobása, hajsova klobása, uzená krkovice, uzený ocásek, frankfurtské párky, taliány, kachní roláda, frankfurtský salám o celkovém množství 25kg, dále vařené výrobky, konkrétně, jitrnice, jelita, tlačenka o celkovém množství 15kg, dále nebalené krájené salámy o celkovém množství 4kg, dále sortiment různých druhů zrajících a čerstvých sýru o celkovém množství 25kg), které nebyly chráněny před kontaminací z vnějšího prostředí a nebyly předloženy dodací listy k těmto výrobkům. Prodejce na základě výsledku kontroly ukončil prodej a bylo s ním zahájeno správní řízení.

 

img_0043

 


 

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

Zveřejněno: 19.02.2018

Africký mor prasat v ČR; aktuální informace ke dni 15.2.2018

 

V České republice potvrzen historicky první výskyt afrického moru prasat v populaci prasat divokých. Vyšetření prokázala nákazu u dvou kusů uhynulých divokých prasat na Zlínsku. V následujícím článku naleznete aktualizované informace o vývoji nákazové situaci a činnosti SVS v souvislosti s případem. Naleznete zde také důležité související dokumenty.

 

Zveřejněno:

Kontrola s celníky ve Strakonicích odhalila přepravu desítek kilogramů potravin neznámého původu

 

Společná kontrola Státní veterinární správy a Celního úřadu na silnici ve Strakonicích v Jihočeském kraji provedená na základě podnětu od celníků odhalila v závěru minulého týdne vozidlo přepravující více než šedesát kilogramů živočišných produktů bez dokladů o jejich původu.

 

Zveřejněno: 18.02.2018

Dvě české mlékárny mohou nově vyvážet své produkty do Číny

 

Další dvě české mlékárny mohou nově vyvážet své výrobky do Číny. Na seznam závodů registrovaných pro vývoz do nejlidnatější země světa přibyly mlékárenské závody Mlékárna Pragolaktos, a. s. (CZ 12586) a Mlékárna Benešov (CZ 01).  Seznam schválených českých zpracovatelů mléka pro export do Číny se tak rozšířil na 23 závodů.