Zveřejněno: 28.12.2016

Kontrola Farmářského trhu v Říčanech

 

Dne 19.11.2016 byla provedena inspektory Krajské veterinární správy Státní veterinární správy pro Středočeský kraj kontrola Farmářského trhu na náměstí v Říčanech.

Při kontrole byl zjištěn prodej masných a mléčných výrobků – (konkrétně uzený hovězí jazyk, uzené panenky, delibok, Šandova slanina, uzená kachní prsa, škvarky, ořechová klobása, máslový špek, tyrolská klobása, hajsova klobása, uzená krkovice, uzený ocásek, frankfurtské párky, taliány, kachní roláda, frankfurtský salám o celkovém množství 25kg, dále vařené výrobky, konkrétně, jitrnice, jelita, tlačenka o celkovém množství 15kg, dále nebalené krájené salámy o celkovém množství 4kg, dále sortiment různých druhů zrajících a čerstvých sýru o celkovém množství 25kg), které nebyly chráněny před kontaminací z vnějšího prostředí a nebyly předloženy dodací listy k těmto výrobkům. Prodejce na základě výsledku kontroly ukončil prodej a bylo s ním zahájeno správní řízení.

 

img_0043

 


 

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

Zveřejněno: 16.08.2018

Africký mor prasat v ČR; aktuální informace ke dni 6. 8. 2018

 

V České republice potvrzen historicky první výskyt afrického moru prasat v populaci prasat divokých. Vyšetření prokázala nákazu u dvou kusů uhynulých divokých prasat na Zlínsku. V následujícím článku naleznete aktualizované informace o vývoji nákazové situaci a činnosti SVS v souvislosti s případem. Naleznete zde také důležité související dokumenty.

 

Zveřejněno:

Českým exportérům se otevírá možnost vývozu hovězího do Chile

 

Česká republika a dalších deset členských států Evropské unie může nově vyvážet hovězí maso do Chile. V červenci o této možnosti informovala chilská strana Evropskou komisi.

 

Zveřejněno: 14.08.2018

Kontrol v oblasti hygieny potravin v prvním pololetí mírně přibylo, závad je o něco méně, než loni

 

Dozor nad zdravotní nezávadností potravin živočišného původu je jedním z hlavních úkolů Státní veterinární správy (SVS). V jeho rámci provedli v prvním pololetí letošního roku veterinární inspektoři 20 112 kontrol, meziročně o jedno procento více.