Zveřejněno: 28.12.2016

Kontrola Farmářského trhu v Říčanech

 

Dne 19.11.2016 byla provedena inspektory Krajské veterinární správy Státní veterinární správy pro Středočeský kraj kontrola Farmářského trhu na náměstí v Říčanech.

Při kontrole byl zjištěn prodej masných a mléčných výrobků – (konkrétně uzený hovězí jazyk, uzené panenky, delibok, Šandova slanina, uzená kachní prsa, škvarky, ořechová klobása, máslový špek, tyrolská klobása, hajsova klobása, uzená krkovice, uzený ocásek, frankfurtské párky, taliány, kachní roláda, frankfurtský salám o celkovém množství 25kg, dále vařené výrobky, konkrétně, jitrnice, jelita, tlačenka o celkovém množství 15kg, dále nebalené krájené salámy o celkovém množství 4kg, dále sortiment různých druhů zrajících a čerstvých sýru o celkovém množství 25kg), které nebyly chráněny před kontaminací z vnějšího prostředí a nebyly předloženy dodací listy k těmto výrobkům. Prodejce na základě výsledku kontroly ukončil prodej a bylo s ním zahájeno správní řízení.

 

img_0043

 


 

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

Zveřejněno: 15.10.2018

Africký mor prasat v ČR; aktuální informace ke dni 15. 10. 2018

 

V České republice potvrzen historicky první výskyt afrického moru prasat v populaci prasat divokých. Vyšetření prokázala nákazu u dvou kusů uhynulých divokých prasat na Zlínsku. V následujícím článku naleznete aktualizované informace o vývoji nákazové situaci a činnosti SVS v souvislosti s případem. Naleznete zde také důležité související dokumenty.

 

Zveřejněno: 10.10.2018

SVS díky spolupráci s celníky odhalila nelegální sklad kebabů v Dolním Dvořišti

 

SVS v Jihočeském kraji ve spolupráci s místním Celním úřadem odhalila nelegální sklad mrazených masných polotovarů pro výrobu kebabu v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku. Na stopu nelegální provozovny přivedla dozorové orgány předchozí kontrola vozidla provedená 26. 7. 2018, při níž byla odhalena přeprava 40 kilogramů kebabů, nesplňujících platné předpisy.

 

Zveřejněno: 08.10.2018

Vozidlo v Pardubickém kraji přepravovalo potraviny za nevhodných podmínek

 

Inspektoři SVS v Pardubickém kraji odhalili v průběhu tohoto týdne při kontrole na dálnici D 11 provedené na základě podnětu od místního Celního úřadu přepravu téměř půl tuny potravin živočišného původu přepravovaných za nevhodných podmínek. Vozidlo nebylo uzpůsobeno k přepravě chlazených ani mražených potravin.