Zveřejněno: 28.12.2016

Kontrola Farmářského trhu v Říčanech

 

Dne 19.11.2016 byla provedena inspektory Krajské veterinární správy Státní veterinární správy pro Středočeský kraj kontrola Farmářského trhu na náměstí v Říčanech.

Při kontrole byl zjištěn prodej masných a mléčných výrobků – (konkrétně uzený hovězí jazyk, uzené panenky, delibok, Šandova slanina, uzená kachní prsa, škvarky, ořechová klobása, máslový špek, tyrolská klobása, hajsova klobása, uzená krkovice, uzený ocásek, frankfurtské párky, taliány, kachní roláda, frankfurtský salám o celkovém množství 25kg, dále vařené výrobky, konkrétně, jitrnice, jelita, tlačenka o celkovém množství 15kg, dále nebalené krájené salámy o celkovém množství 4kg, dále sortiment různých druhů zrajících a čerstvých sýru o celkovém množství 25kg), které nebyly chráněny před kontaminací z vnějšího prostředí a nebyly předloženy dodací listy k těmto výrobkům. Prodejce na základě výsledku kontroly ukončil prodej a bylo s ním zahájeno správní řízení.

 

img_0043

 


 

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

Zveřejněno: 21.05.2018

Africký mor prasat v ČR; aktuální informace ke dni 21. 5. 2018

 

V České republice potvrzen historicky první výskyt afrického moru prasat v populaci prasat divokých. Vyšetření prokázala nákazu u dvou kusů uhynulých divokých prasat na Zlínsku. V následujícím článku naleznete aktualizované informace o vývoji nákazové situaci a činnosti SVS v souvislosti s případem. Naleznete zde také důležité související dokumenty.

 

Zveřejněno:

Projekt SVS pro předškoláky bude letos pokračovat

 

Po loňském úspěchu bude Státní veterinární správa (SVS) i v letošním roce pokračovat v edukativním projektu pro předškoláky s názvem „Máme rádi zvířata“. Děti v mateřských školkách po celé republice v jeho rámci dostanou přímo od veterinárních inspektorů hravou formou informace o domácích zvířatech a zásadách správné a zodpovědné péče o ně.

 

Zveřejněno: 18.05.2018

Další závažná porušení veterinárních předpisů při společné kontrole dozorových orgánů v tržnici SAPA

 

Státní veterinární správa (SVS) odhalila ve čtvrtek 17. 5. 2018 v pražském areálu SAPA řadu závažných nedostatků týkajících se hygieny potravin. Při společné kontrole provedené spolu s Policií ČR, Celní správou a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí zjistili veterinární inspektoři desítky kilogramů neoznačených, prošlých či smyslově změněných potravin.