Zveřejněno: 10.11.2016

Jak se dá zneužít maloobchodní zařízení k nekalé činnosti

 

SVS při kontrole v tržní síti odhalila v samoobsluze na Hodonínsku v obsluhovaném úseku masa a masných výrobků a přilehlé restauraci podnikatele řadu závažných nedostatků.

Nesrovnalosti mezi údaji v dokladech o původu a označením prodávaných masných výrobků vysvětlil provozovatel tím, že masné výrobky nakoupené od registrovaného výrobce přeuzuje ve vlastní domácí udírně a čerstvě navoněné kouřem je prodává jako domácí pod vlastními názvy. V kuchyni restaurace provozovatel vyráběl ze syrového vepřového laloku ovar, ze syrového sádla škvarky a sádlo a z dalších surovin tlačenku, kterou pak zmrazoval ve své domácnosti. Tlačenku veterinární inspektoři našli v chladírně u prodejny, jak se rozmrazuje přímo na podlaze vedle přepravek s čerstvým masem a s nebalenými masnými výrobky. Pro výše popsané výrobní činnosti pochopitelně prodejna ani restaurace registrované nejsou. Inspektoři SVS opatřením na místě nařídili likvidaci masných výrobků v celkovém množství 87,5 kg na náklady provozovatele.

Inspektoři dále v prodejním úseku masa a uzenin a jeho zázemí zjistili celou řadu hygienických závad a zaznamenali nesrovnalosti v označení původu nebaleného vepřového masa. Vepřová kýta podle údajů od dodavatele pocházela z prasat chovaných a poražených v Nizozemí, ale při prodeji byl uveden český původ. K jiné partii vepřového a hovězího masa provozovatel nepředložil údaje o šarži a o zemi původu, které jsou požadovány legislativou k zajištění sledovatelnosti a vzniklo podezření na dopisování údajů o množství a datu použitelnosti k dokladům o původu zboží. Za vědomé porušení předpisů bude podnikateli uložena citelná pokuta.

 

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

Zveřejněno: 17.05.2019

Výrobce kebabu z Prachaticka přepravoval více než tunu kuřecího masa v nevhodných podmínkách

 

Policisté na benzínové stanici v Českém Krumlově zajistili dvě dodávky mezi nimiž probíhala překládka více než šesti desítek přepravek chlazeného kuřecího masa. Při kontrole, kterou na místě provedli, veterinární inspektoři zjistili, že se jedná o maso neznámého původu, k němuž nemá přepravce žádné doklady.

 

Zveřejněno: 12.05.2019

SVS prezentuje svou činnost na Národní výstavě hospodářských zvířat

 

SVS se letos po dvou letech opět účastní Národní výstavy hospodářských zvířat, která se koná na brněnském výstavišti od 12. do 15. května. Vedle Národní výstavy na výstavišti souběžně proběhne také Veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a Národní výstava myslivosti. SVS představí svou činnost veřejnosti na stánku SVS umístěném v pavilonu P.

 

Zveřejněno: 10.05.2019

Výroční zpráva Státní veterinární správy za rok 2018

 

Výroční zpráva přináší detailní pohled na působnost a činnost Státní veterinární správy v roce 2018 a její součástí jsou také výsledky odborných činností úřadu za rok 2018.