Zveřejněno: 28.02.2018

12. ročník odborně – sportovní mezinárodní akce veterinárních lékařů v Dolnom Kubíně

 

Odborná část akce se konala odpoledne a večer 16. února ve společenském sále Hotelu Park v Dolném Kubíně, sportovní klání pak od dopoledne následujícího dne v areálu lyžařského střediska Kubínska Hoĺa, na perfektně připravené slalomové dráze místní sjezdovky. Skvělou organizaci připravili a bezchybně zajistili pracovníci Regionální veterinární a potravinové správy Dolný Kubín. Mezinárodní akce se zúčastnily kompetentní veterinární autority – polská, česká a slovenská a veterinární komory těchto zemí.

Odbornou část, jež byla věnována aktuálnímu nákazovému ohrožení všech tří zastoupených zemí, a to africkému moru prasat (AMP), zahájil svým vystoupením „Eradikační program proti zavlečení afrického moru prasat do chovů domácích prasat a populace divočáků na Slovensku“ ústřední ředitel SVPS SR Jozef Bíreš. Na něj navázal bezprostředně s prezentací „Zkušenosti s eradikací afrického moru u domácích prasat a divočáků na území Polska“ náměstek ředitele polské kompetentní veterinární autority Krzysztof Jaźdźevski. A na závěr této části vystoupil ústřední ředitel SVS ČR Zbyněk Semerád se svým příspěvkem „Aktuální situace v africkém moru prasat v České republice“.

Sportovní části programu následující den od rána přálo počasí. V šesti soutěžních kategoriích (ženy do 40 let, ženy nad 40 let, muži 51 až 62 let, muži 36 až 50 let muži do 35 let a speciální kategorie – senioři nad 62 let) probíhaly na sjezdovce líté leč korektní boje – každý totiž zápolil hlavně sám se sebou, s nepřízní terénu a výstroje, jak tomu v disciplíně obří slalom zpravidla bývá. S příchodem druhé hodiny již u chaty Orava nastal čas vyhlášení výsledků, rozdílení cen, závěrečného fotografování a nakonec odjezdu domů.


 

DALŠÍ PŘÍSPĚVKY

 

Zveřejněno: 17.05.2019

Výrobce kebabu z Prachaticka přepravoval více než tunu kuřecího masa v nevhodných podmínkách

 

Policisté na benzínové stanici v Českém Krumlově zajistili dvě dodávky mezi nimiž probíhala překládka více než šesti desítek přepravek chlazeného kuřecího masa. Při kontrole, kterou na místě provedli, veterinární inspektoři zjistili, že se jedná o maso neznámého původu, k němuž nemá přepravce žádné doklady.

 

Zveřejněno: 12.05.2019

SVS prezentuje svou činnost na Národní výstavě hospodářských zvířat

 

SVS se letos po dvou letech opět účastní Národní výstavy hospodářských zvířat, která se koná na brněnském výstavišti od 12. do 15. května. Vedle Národní výstavy na výstavišti souběžně proběhne také Veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a Národní výstava myslivosti. SVS představí svou činnost veřejnosti na stánku SVS umístěném v pavilonu P.

 

Zveřejněno: 10.05.2019

Výroční zpráva Státní veterinární správy za rok 2018

 

Výroční zpráva přináší detailní pohled na působnost a činnost Státní veterinární správy v roce 2018 a její součástí jsou také výsledky odborných činností úřadu za rok 2018.