Ptačí chřipka v ČR; aktuální informace
Aktuální informace o vývoji nákazové situace a činnosti SVS v souvislosti s ptačí chřipkou v ČR.
Celý článekAktuální informace o vývoji nákazové situace a činnosti SVS v souvislosti s ptačí chřipkou v ČR.
Celý článekAktuální informace o vývoji nákazové situace a činnosti SVS v souvislosti s katarální horečkou ovcí (bluetongue) v ČR.
Celý článekStátní veterinární správa (SVS) od dneška ruší tzv. rizikovou oblast s opatřeními kvůli výskytu ptačí chřipky. Území o celkové výměře 12 400 km² zasahovalo od začátku prosince na území tří různých krajů: Jihočeského, Středočeského, a Plzeňského a navazovalo na uzavřená pásma okolo tehdy přibývajících ohnisek v Jihočeském kraji.
Celý článekStátní veterinární správa (SVS) v souvislosti a aktuální vlnou mrazů upozorňuje chovatele zvířat, zejména těch trvale umístěných ve venkovních výbězích či na pastvinách, na nutnost věnovat zvýšenou pozornost životním podmínkám v chovech.
Celý článekzkušeností v oboru
kontrol zdraví zvířat za ¾ roku 2025
kontrol v oblasti hygieny potravin za ¾ roku 2025
kontrol v oblasti welfare za ¾ roku 2025